Bilgilendirme

ÜTÜLEME LAZER NEDİR ?


Saniyede 10 atış yapabilen teknoloji sayesinde 45 dakika içinde biten tüm vücut epilasyonunun yapıldığı yöntem, kıl folikülünün yavaş yavaş ısıtılarak ütülenme ve atış aralarında hızla soğutulma esasına dayanıyor.
 
Lazer teknolojisindeki gelişmelerin epilasyon uygulamalarında da yerini aldığını belirterek, lazer ile ağrının sıfırlandığını, hastanın uygulamayı konfor içinde tamamlayabildiğini söyledi.
 
Lazer teknolojileri arasında son teknolojilerden biri olan "Ütüleme Lazer"ın epilasyon alanında başarılı sonuçlar elde edilen, hastaya büyük konfor sağlayan, ağrısız, etkili ve kısa sürede tamamlanabilen bir yöntemdir.
 
Yöntem, işlem esnasında hastada sadece uygulama yapılan bölgeye masaj yapılıyormuş gibi bir his yaratıyor" dedi. Kalıcı kıl giderme uygulaması olan yöntemin "güvenilir ve kullanımının kolay" olduğunu ifade ederek, işlem süresinin oldukça kısa ve etkili olduğunu söyledi. Eski lazer sistemlerinde deri yanıkları ve leke oluşumu gibi yan etkilerin olabildiği "Ütüleme epilasyonda yan etki hemen hemen yok denecek kadar az" dedi.
 
Ütüleme lazer epilasyonun, gebelere, kanser hastalarına, ışık alerjisi olan kişilere, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, ışık duyarlılığını artırıcı ilaç kullananlara uygulanamadığına dikkati çekti.
 
saniyede 10 atış yapabilen teknoloji sayesinde, normalde iki-iki buçuk saat süren tüm vücut epilasyonunun 45 dakikaya indiğini belirtti.
 
Yöntemde, lazer aparatı ile yapılan sık atışlarla kıl folikülünün yavaş yavaş ısıtıldığını ve atış aralarında hızla soğutulduğunu , uygulama esaslarını şöyle anlattı: "Uygulama aparatında temasla soğutma sistemi bulunuyor. Bu nedenle hasta uygulama sırasında kendisini masaj rahatlığında hissediyor.
 
Etkin sonuç için ortalama 4-6 seans uygulama yapılır. Henüz oluşmamış kıl köklerinde yeteri kadar melanin olmadığından lazer ışığının kılı ancak bir sonraki seansta görebileceğinden seans sayısı 8’e çıkabilir. İlk seansta mevcut kılların yüzde 40-50’si tamamen yok olurken, ikinci seansta bu oran yüzde 20’ye düşer.
 
Bilimsel çalışmalarda 6 aylık sürelerde ortalama 4 seansın sonunda kıl köklerinin yüzde 85 oranında yok olduğu belirlenmiştir."

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret208249
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.93293.9486
Euro4.84824.8677
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 4°
Saat
Site Haritası
Takvim